• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

HAFTANIN OLAYI (76)

Aslında haftanın değil, ayın, hatta yılın olayı da diyebiliriz.

Bu yaşıma kadar ilk kez gördüğüm, yaşadığım bir süreçten geçiyoruz.

Direnişçilerde bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji, polis var gücüyle orantısız gücünü kullanıyor, medya satılık, adeta seferberlik gibi bir şey…

Medyadan başlayalım!

2 kanal dışında herkes hayatına devam ediyor. Sanki onca yaşanan Türkiye topraklarında değilmiş gibi hala yarışmalar, programlar aynı şekilde devam ediyor. (İstisna: Beyaz Show)

Neyse konu bu değil, asıl konu bunca yaşananı diğer kanallar nasıl görmez?  Geçtiğimiz cumartesi günü gazetelere bakıyorum, ana sayfalarında farklı farklı konulara değinenler var. Yahu bu televizyonlar değil miydi akşam 18.30’dan 20.00’ye kadar bütün dandik haberleri boy boy yayınlayanlar? O iki kanal olmasa ve Twitter, Facebook açmasam olan bitenden haberim olmayacak.

Twitter, Facebook dedim de, onunla da ilgili söylemek istediğim bir iki şey yok değil. Süreci sosyal medyadan da takip ettim, ancak birçok yalan yanlış haberlerin olduğunu da gördüm. En çok karşılaşılan durum ise eski fotoğrafları sanki yeniymiş gibi gündemle birleştirmek. Tamam Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyerek geçenler oldu ancak haberde kullanılan fotoğraf Avrasya Maratonu’nun hınca hınç olan görüntüsünü içeriyor. Facebook’ta Twitter’ a göre zaten bu işler daha çok oluyor.

Bu ülkede adaletin olmadığına ve ne kadar ağır işlediğine bir kez daha tanık olduk. Mahkeme Gezi Parkı ile ilgili Yürütmeyi Durdurma kararı alıyor ama sanki hiçbir değişiklik olmamış gibi her şey devam ediyor.

Ama beğendiğim şey şu oldu; direnişçiler gibi sanatçılar da bu kez ağzını açtı. Orayı veya burayı destekle, kimin tarafından olursan ol ama bir yorumun olsun. Bu ülkede sanatçılar yıllardır ağzını açamıyorlardı korkudan.

Taksim’de yer yerinden oynuyor CHP Kadıköy’e mitinge geliyor. İşte % 50 oy’un sebebi biraz da bu, muhalefet yapamıyor bu parti. Tüm dikkatler oradayken sen Ankara’dan yola çıkıyorsun mitinge gelmek için, ancak 1-2 saat kala falan iptal edebilmeye aklın çalışıyor. Şaşılacak iş valla!

Bütün dünya televizyonları her şeyi gösterirken bizim Türk Televizyonları bu kez duvara fena çarptı…

Artık sona doğru geliyorum…

Bütün bu süreçte en çok üzüldüğüm topluluğu şu yorumu yapan insanlar oluşturuyor:

1-Bir ağaç için yapılanlara bak!

2-Burayı yıkıyorlar ama başka yerlere ağaç dikilecekmiş.

3-Orada da ağaç olmasa ne olur ki?

4-AVM yapılsa ilk bu eylemciler gider ama!

5-Bla..Bla..Bla..

Mesele bir iki ağaç değil arkadaşlar, mesele memleket meselesi !!!

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret97572