• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

TÜRKİYE CUMHURİYETİ (68)

Merhaba

Sosyal medyada özellikle de facebook’ta isminin önüne T.C. koy, bu kararı protesto et bildirileri dönüyor. İsmimin önüne T.C. ekledim, alın hatta haftalık yazımın başlığını da bu haftaya özel olarak değiştirdim.

Sonuç ne oldu? Kocaman bir hiç !!

Cumhuriyet Mitingleri yapılır, facebook’ta twitter’da etkinlikler düzenlenir, sanalda katılım 3.2 milyon, miting alanında 30 bin.. Bu ne perhiz bu ne lahana…

Yani iş sanalda daveti onaylamakla, isminin önüne T.C. koymakla yürümüyor. 4 yılda bir gideceksin okula, vereceksin oyunu, geleceksin evine.

Sabaha kadar uğraşsak nafile, facebook’ta ismimi TÜRKİYE CUMHURİYETİ yapacaktım sistem buna izin vermedi.

Geçtiğimiz hafta Çarşamba akşamı Real Madrid-Galatasaray maçını topluca bir grupla seyrettim. Devre arasında Star Tv açıldı, Muhteşem Yüzyıl yayınlanıyor. Neredeyse ekrana gelen her yüz tanıdık. Bence bu strateji çok yanlış. Dizide birkaç tanıdık oyuncu olmalı, bunların yanına da oyunculuğu iyi olan, ancak yüzü halka tanıdık olmayan kişilerden oluşan bir kadro olmalı. Bu; bir futbol takımının 26 oyuncusunun da dünya yıldızı olması gibi soru işaretli bir durum!

Küçük bir bilgi vereyim: İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) yeni adıyla Borsa İstanbul olarak yola devam ediyor. Bu isim değişikliğinin açıklanan sebebi; Menkul Kıymetler dışında diğer araçların da işlem görecek olması.

Ve Fatih Terim… Bu arkadaş mağlupken hep sinirli agresif, öndeyken iyi niyetli, şakacı vs. Yenilgiyi hazmedemeyen, mağlupken tüm çirkeflikleri yapan bir insan. Ee neden yapmasın ki, o yapıyor, TFF affediyor. Hatırlayalım geçen yılı: Spor Toto Süper Lig 40.Haftada (Play-Off 6.Hafta) oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray maçından önce bu adamın cezası ertelendi, Galatasaray o maça Fatih Terim ile çıktı..

Artık şu ceza ertelemeler, ceza indirimleri o kadar komik bir hal aldı ki; TFF, kredi kartı taksiti yapıyor gibi davranıyor, televizyonlara reklam vermeliler  ‘’Siz yapın, biz erteleyelim, siz dövün, biz affedelim’’şeklinde…

Neredeyse hiçbir kurumu doğru yönetilmeyen bir ülkede yaşıyoruz. Bence bu eksikliğin giderilmesi için Akil insan sayısının arttırılması gerek ;)

Son olarak yazımı günün anlam ve önemini belirten şarkı sözüyle kapatıyorum. ‘’Yatcazkalkcaz yatcazkalkcaz yatcazkalkcaz hoop Bostancıdayız ;)

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret97572