• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

K!MSE K!M (23) *FİNAL*

Yolun sonuna geldik artık. Geride kalan 22 hafta genel anlamıyla çok güzel geçti, iyi yazılara gelen geribildirimlerden çok memnun kaldım. Bazı güzel yazıları fark etmeyenler oldu, ne yapalım bu da onların kendi ayıbı :)

22 haftada yazdıklarımla çok insan mutlu olduğunu söyledi, kimisi mutluluk gözyaşları akıttı, kimisi sinirlendi, kimisi çok sevindi. Neyse artık her şey geride kaldı, sıra geldi kapanışa.

Aslında senin için yazacaklarımın, cümlelerle ifade edilebilir tarafı yok. Yani ben ne dersem diyeyim, ne yazarsam yazayım hep eksik bir şeyler söylemiş olacağım.

Belki klavyeye şu anda ben dokunuyorum, ama biliyorum ki bu hisleri sadece ben yaşamıyorum. Sadece grubun sözcüsü benmişim gibi düşünebilirsin.

''Sen olmasan'' ile başlayan cümleler kurmaya kalksam günler birbirini kovalar, işin içinden çıkamam. O yüzden hayatım boyunca ''iyi ki varsın'' ile başlayan cümleler kuruyorum.

Bir insan, bir grubun kararlarında bu kadar mı etkili olur? İlk numarasını çevirdiğimiz kişi sensin, sabaha kadar bir konu tartışılırsa mutlaka en son sana sorarız. Hiçbir şey sana söylemeden yapılamaz. Yapılırsa da fiyasko olabilir. Şöyle bir düşünüyorum da ben ve grubumu, senden fikir almadan adım atmıyoruz. Biliyoruz ki her şeyin en iyisini, en normalini, en geniş açısını sen düşünürsün.

Hayatımın başkentisin.

Muhteşem bir güven, harika bir sevgi, inanılmaz bir fedakarlık ve kimsenin bozamayacağı bir birliktelik. Bizim kısa özetimiz bu cümle.

Bugün burada oturup bu yazıyı yazıyorsam, nefes alıyorsam, bunun ilk sebebi Allah, ikinci sebebi Atatürk, üçüncü sebebi ise sensin.

Hayatta yaptıklarımın ve yapacaklarımın en büyük mimarı da sensin.

Gördüklerim, öğrendiklerim, davranışlarım, nerede olduğum, nereye gittiğim, nereye gideceğim hepsinde sen varsın. Pusulam gibisin, yönümü gösteriyorsun.

Beni düşün, bendekileri düşün, yaşamımı düşün yaptığın her şeyi gör. Düşünüyorum hayattaki her şeyimde sen varsın. Bir turistin başucu rehberi gibisin. Ben turistim, sen rehberim. Sen olmasan ulu orta kalacağım.

Kısa bir diyalog paylaşayım ve bu başlığa veda edeyim.

Anlattığım olay yaşandı ve karşımdaki kişi bu konuşma sonrasında biraz sinirlendi :)

Olayın kahramanı Ben, Sen ve X.

X: Hadi şuraya gidelim.              

Ben: Hayır, olmaz.

…Sonrasında sen telefon açıyorsun…

Sen: Cem şuraya gider misin?

Ben: Tamam.

Ben: Şuraya gitmeliyiz.

X: Hani gitmiyorduk?

Ben: Artık gidiyoruz.

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret97572