• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

HAFTANIN OLAYI (59)

OLİMPİYATLAR

Londra Olimpiyatları başladı.

Bilmeyenler için biraz bilgi vereyim. Olimpiyatlar 4 yılda bir düzenleniyor. 1896 yılında Yaz Olimpiyatları, 1924 yılında ise Kış Olimpiyatları başlamış. Ta ki 1992 yılına kadar ikisi beraber yaz-kış olmak üzere yapılmış. Sonra birileri akıl etmiş olsa gerek; ya bunların ikisi de 4 yılda bir yapılıyor, bari birisini 2 yıl öteleyelim de ikisi de 4’er yılda bir düzenlensin. Hiç olmazsa 2 yıl aralıklarla yapılmış olsun. Bu zeki arkadaşların sözü dinlenmiş ve artık 2 yılda bir Olimpiyat düzenlenmekte, birisi yaz birisi kış olmak üzere..

Biliyorsunuz bizler de Türkiye olarak Olimpiyatlara ev sahibi olmayı çok istiyoruz, şu anda adayız, hatta geçen hafta uyduruktan bir logo hazırlayarak daha seçim başlamadan şansımı kaybettik . Zaten hep adayız, ama hiç organizasyon sahibi olamıyoruz. K.çı kırık Yunanistan Yaz Olimpiyatlarına 3 kez ev sahipliği yapmış. Mesela; aynı şekilde Avrupa Futbol Şampiyonası’nı almak için ne kadar yırtındıysak da henüz amacımıza ulaşamadık.

Biz grubun kıytırık elemanı hep üye, hep aday, hep aday adayıyız…

- Aaaa neden öyle diyorsun Cem? 2005 Şampiyonlar Ligi ve 2009 UEFA Kupası Finalleri İstanbul’da oynanmadı mı?

-Bilip bilmeden konuşuyorsun işte…

-Pehh…

FORMALAR

Geçtiğimiz cuma günü Fenerbahçe Spor Kulübü, yeni sezon formalarının tanıtımını yaptı. 1 tanesi klasik olmak üzere toplamda 3 formamız var. Birkaç yıldır ön göğüs reklamımız olan Avea, yerini Türk Telekom’a bırakmış. Türk Telekom alt alta 2 satır olarak yazıyor, formada gereksiz bir fazlalık var gibi sanki. Ama formaların tasarımlarını çok beğendim. Özellikle mavi-lacivert olan formamızdan alacağım. Ben aşağı yukarı her sezon en az 1 tane forma alırım. Tuncay ve V.Hooijdonk isimlerinin dışında hep kendi adımı yazdırdım. Ancak bu kez Alex’in son sezonu olması nedeniyle alacağım formaya sanırım Alex yazdıracağım.

SULAR

55 su şirketinin örnek damacanaları alınıyor, araştırılıyor, 14 tanesi temiz 41 tanesi pis çıkıyor, ve şirket isimleri açıklanmıyor. Nedeni de şu; içerisinde büyük firmalar varmış!!!

Sonra zaman geçiyor, 41 şirketten 5 tanesinin isimlerini basına açıklıyorsun, eminim ben dahil çoğu kişi ilk defa duymuştur bu şirket isimlerini. Yani kısacası 5 garibanı ortaya atıyorsun, diğerleri büyük firma ya, onların isimlerini vermeye gücün yetmiyor.

Böyle bir anlayışın olduğu ülkede hiçbir şey yapılamaz, her şeyimiz böyle işte. Adamsan temizi pisi açıklayacaksın, sonra da gidip 41 şirkete mührü vuracaksın. Pis olanları açıklamayarak, temiz olanları da pis olmaya özendiriyorlar.

En son ise Sağlık Bakanlığı’ndan cuma gününü bekleyin açıklaması geldi, bekliyoruz bakalım… 

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret97572