• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

HAFTANIN OLAYI (43)

Merhaba herkese,

Alışkanlıklardan kolay vazgeçilmiyor diye biliriz hep. Hafta sonu telefonumu yanıma almadım sınavlarda sorun oluyor diye, 1.gün eksikliğini çok hissettim, 2.gün daha az. Hani diyoruz ya ''şu şu şu olmasa ben yapamam'' öyle bir şey yok aslında, insan her şeye alışıyor. ''Kimse vazgeçilmez değildir'' cümlesi geldi aklıma.

Süper Final için yeni bir karar aldım. Şu ana kadar derbileri ve büyük maçları dışarıda mümkün olduğunca izlememeye çalışıyordum. Çünkü dışarıda izlersen sadece o 90 dakikayı yaşıyorsun. Ama dışarıda seyretmezsen maç önü ve maç sonu yayınlarını seyredip daha fazla şeyden haberin oluyor. Hatta hele ki stada gidip izleyince, bazen golü kimin attığını bile görmediğin zamanlar oluyor.

Yani yeni kararım; Süper Final’in 2.3.ve 4.hafta maçlarını dışarıda seyredeceğim. 4.Haftadan sonra dışarıda seyretmem, GS’nin şampiyonluğunda kutlamalara maruz kalmak istemiyorum.

Fikstür için de 3-4 cümlem var. Fikstürün en şanslı takımı Galatasaray oldu. Beşiktaş ile oynayacağı ilk maçta Beşiktaş’ın 2 oyuncusu kırmızı kart cezalısı. Aynı Beşiktaş gibi Galatasaray da Trabzon deplasmanında seyircisiz oynayacak. Ve Kadıköy’de son maçı oynuyor, yüksek ihtimal oraya şampiyon gelecekler.

En talihsiz fikstür de tabii ki bizim oldu. Trabzonspor ile seyircili oynayacak tek takım biziz. Beşiktaş ile 3.ve 4.haftalarda oynayacağız o haftaya kadar Beşiktaş’ın cezalı oyuncuları geri dönecek. Galatasaray’ın cezalı oyuncusu ilk maçta cezasını bitirip bizim maçta takıma dönecek. Ve belki de en büyük handikapımız önümüzdeki tek takım ile Kadıköy’de son maç oynayacak olmamız. Zira şampiyonluğun son haftaya kalacağını düşünmüyorum.

Ama tüm bunlar bahane değil. Cümleye ''Hakemler hakkında konuşmak istemiyorum ama…'' diye başlayan futbolcular gibi oldum :)

Dediğim gibi bunlar bahane değil. Şu anda ilk 4 sırada herkes yerini hak etmiştir. Güzel bir süreç olur umarım.

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret96823