• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

HAFTANIN OLAYI (42)

Bu hafta derslerimle çok alakalıyım :) Malum cumartesi-pazar günleri sınavlar beni bekler.

Geçtiğimiz Pazar günü formalite olarak YGS’ye girdim. 2.5 saat oturmak hafta sonuna hazırlık açısından iyi bir antrenmandı benim için.

Sınavdan bir beklentim olmamasına rağmen ciddi şekilde hazırlananlara üzüldüm. Çünkü; özellikle Türkçe soruları zorladı. 1 sayfada 2 soru vardı siz düşünün artık. . Zaman zaman bazı sorularda 5 seçenek arasında bile kaldığım oldu :)

Aslında 4 tane bölüm var, sınava 1 milyon 800 bin kişi giriyor, eğer Türkçe soruları çantada keklik olsaydı, herkes yapabilseydi, o zaman insanları eleyemeyeceklerdi. En belirleyici bölüm 40 soruluk Türkçe kısmı olacak sanırım.

Ben normalde Türkçe sorularını çok hızlı çözerim, ama 30’lu sorulardayken saate baktığımda 11.00 olmuştu. 11.20 gibi Türkçe’den 40 soruyu ancak bitirebildim. Aslında paragrafın uzun olması cevabı daha kolay ortaya çıkarır mantığı var ama, soru kalıplarının olumsuz olması insanı 2 kat daha zorluyor. Sürekli olumsuz şık aramak, insana paragrafı 1 defadan fazla okutturuyor.

Ben muhtemelen LYS’ye girmeyeceğim, gireceklere şimdiden başarılar dilerim. 2.5 ay var daha, iyice çalışmaya başlayın, iyi bir ders olmuştur sanırım geçen hafta sonu…

Sitenin sloganından hareket edin: :) ''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir.''

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret97572