• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

HAFTANIN OLAYI (39)

Kendimi bildim bileli saatler mart ayının son cumartesi akşamı 1 saat ileri, ekim ayının son cumartesi akşamı 1 saat geri alınırdı. Ta ki geçen yılın mart ayına kadar.

2011 yılındaki acemi ÖSYM tayfası sınavı 27 Mart Pazar günü yapmaya karar verince, (yani mart ayının son cumartesi gecesinin sabahına) işler orada karıştı. Bütün Avrupa 26 Mart’ı 27 Mart’a bağlayan gece saatleri 1 saat ileri alırken, biz 27 Mart’ı 28 Mart’a bağlayan gece 1 saat ileri aldık.

Çok iyi hatırlıyorum bu durum o gün boyunca birçok uluslararası sorunu beraberinde getirmişti. Yenilenen kadrosuyla geçen yıldan ders almayan ÖSYM, YGS’yi bu kez 1 Nisan 2012 tarihinde yapacağını duyurdu. (Yani yine mart ayının son cumartesi gecesinin sabahına)

Al birini vur ötekine!

Şimdi de konu Bakanlar Kurulu’na gitti, karar resmi gazetede yayınlandı. Yeni karar; saatler 25 Mart Pazar gecesi 1 saat ileri alınacak.

Bu olayı bu kadar devlet meselesi haline getirmeye ne gerek var anlamış değilim. Hep bildiğimiz gibi mart ve ekim aylarının son cumartesi gecesi yapılsaydı işte. Bu ileri-geri alma olayı yıllarca boş yere cumartesi gecesi yapılmadı. Amaç; insanların yeni saatin ilk gününe tatil sabahında uyanmalarıydı.

Ben ne saçmalıyorum ya, ''Cumartesi günü de memurlara mesai olsun, 1980 yıllarında bu uygulama vardı, o günlerden daha mı iyi durumdayız'' diyen bir Çalışma Bakanımız varken benim söylediklerim de laf mı yani :)

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret96823