• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

HAFTANIN OLAYI (38)

Haftanın en çok konuşulan konusu TL’nin Simgesi oldu. Zaten insanlar 5-6 gündür tartışıyorlar güzel mi çirkin mi olayına girmeyeceğim. Hee fikrimi söyleyeyim tabii ki, sanki eksik kalmış bir şeyler var gibi geliyor, belki de alışmadığımdandır.

Güzelliği falan bir tarafa bırakacak olursak benim konuşmak istediğim konu çalıntı mı değil mi meselesi.

Ezel diye bir dizi çekilir senaryosu çalıntı mı değil mi diye konuşuruz, Eurovision şarkımız yayınlanır çalıntı mı değil mi deriz, TL’nin Simgesi açıklanır Ermenistan’dan mı çaldık diye konuşuruz. Ne kadar hırsız milletmişiz böyle :)

Ben bu ''çalıntı'' olayından fena halde bıkmış durumdayım. Bizim para simgemize gelince evet gerçekten de Ermenistan’ın Dram’ına benziyor :) ben olsaydım bu simgeyi kabul etmez, böyle tartışmaları yaşatmazdım.

İşin asıl üzücü tarafı; Türkiye Cumhuriyeti’nin parası simge sahibi oluyor ve bu simgeyi acaba Ermenistan gibi 3.Dünya Ülkesinden mi çaldık diye dertleniyoruz. Hiç olmazsa İtalya’dan, Almanya’dan, İspanya’dan falan çalmaya kalksaydık da şekil yapsaydık :)

Gelelim bir başka önemli konuya. Fenerbahçe, Türkiye’de bir ilke imza attı ve 100 Milyon TL değerinde tahvil çıkardı. Yani taraftardan borç aldı. Ne kadar önemli, yenilikçi bir kulüp olduğunu bir kez daha gösterdi. Tebrikler Fenerbahçe…

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret97572