• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

HAFTANIN OLAYI (31)

Mevsimin gerekliliklerinden birisi olan kar yağışı İstanbul'da geçtiğimiz pazartesi günü görüldü.

Gazeteleri okuyun, televizyonlara bakın sanırsınız ki kıyamet koptu. Hiç sevmediğim kış mevsimindeyiz, tabii ki kar da yağacak yağmur da.. Zaten İstanbul'a kar, yılda 1 en fazla 2 defa yağıyor.

Aslında sorun kar yağmasında değil, bizler bunlara nasıl önlemler alıyoruz, bunları konuşmak lazım. Geçen cumartesi gününden beri meteoroloji bas bas bağırıyor kar pazar akşamı gelecek diye. Valilik açıklama yapıyor: Bilmem ne kadar temizleme aracı, bilmem ne kadar tuzlama aracıyla hazırız, bekliyoruz...

Kar yağıyor, sonuç aynı şekilde hüsran!!

Hani çok birşey yağsa bunu anlayacağım ama, en fazla 10 cm'lik kar oluyor. İDO'da seferler yapılamıyor, metrobüs tek yönlü çalışıyor, köprü yaya trafiğine açılıyor, araçlar yollarda kalıyor. Sokak araları buzlu olabilir ama özellikle ana yolların, köprünün, bağlantı yollarının kapalı olmasının nedenini kesinlikle ihmal olarak nitelendiriyorum.

Bir de geçen hafta hani bütün İstanbul'da elektirkler kesildi ya, metrolar falan çalışmadı. O zaten tam bir komediydi.

Son olarak; yıl olmuş 2012, elektrikler kesilince kombi'nin çalışmaması çok tuhafıma gidiyor. Bunun için yapılacak birşey yok, kimseyi suçlamıyorum ancak kendi kendime düşününce bunu garip buluyorum.

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret97572