• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

HAFTANIN OLAYI (30)

Sınavlarla başım belada. Ya ben başvuru yapamıyorum, ya da problem karşımdakilerde.

Dün YGS başvurusu için Hacı Sabancı Lisesi'ne gittim. Güzel bir şekilde Aday Bilgi Formu'nu doldurmuştum. Oradaki görevli TC Numaramı sorup sisteme girdi. Yani doldurduğum forma bakmadan, oradaki bilgilerin değişip değişmediğine bakacak. Adres, telefon, mail adresi, boy ve kilo bilgilerine bakıyor. Ve devamında kazık bir soru:

-''Şu anda Üniversite okuyor musun?''

-Duraksadım önce, ''hayır'' dedim.

-''Tamam'' dedi.

Bu şekilde geçen küçük diyaloğun ardından 2 çıktı çıkarttı imzalar falan atıldı, sen yoluna ben yoluma hesabı.(Çıktılar çıkarıldıktan sonra da görseydim, sonuç değişmeyecekti)

Sonrasında bir de baktım ki öğrenim durumu yanlış işaretlenmiş. Ve ne ÖSYM Bürolarından, ne de başvurulan okullardan değişebiliyor. Şimdi işin yoksa Ankara'ya dilekçe işleriyle uğraş.

1.5 yıl önceki SPK Sınavında fotoğraf yüklemeyle ilgili problem çıkmıştı, SPK'ya dilekçe yazmıştım. Geçen yılın kasım ayında ALES'e girerken kimlik problem olmuştu, onu zaten burada anlatmıştım. Hep bir kaos var yani...

Unutmadan; sitenin açılış sayfasına bir intro yükledim. Ortalama ocak ayının son günlerinde bir organizasyon düşünüyorum. Tahminen katılım sayısı 6-8 kişi arasında olacaktır. Organizasyonun ne olduğunu da önümüzdeki 10 gün içinde yine buradan açıklayacağım.

Yeni yazılarda görüşmek üzere,

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret97572