• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

HAFTANIN OLAYI (24)

İtirazım var!!

Pazar günü ALES’e girdim. Bu ülkede insanlara ehliyet veriliyor, bu belgede kişinin nüfus cüzdanındaki tüm bilgiler yer alıyor, bazı yerlerde resmi belge görevi görürken, bazı yerlerde hiçe sayılabiliyor.

Saçmalığın başladığı nokta burası. Ehliyet için bir karar verilmeli, kimlik yerine geçecek mi, geçmeyecek mi? Bazı yerlerde ehliyet kullanabiliyorken, bazı yerlerde kullanamıyoruz. Hayır yani eğer bu belge bazı yerlerde geçmeyecekse, ayrıca verilmesine gerek yok o zaman. Kimliğin arkasında nasıl kan grubu, medeni hali gibi bölümler var ise, ehliyet var veya yok diye oraya yazılsın. Bizde şu ikilemden kurtulalım.

Sabah 09.10’da sınıfa girecekken içeri alınmadım. Ehliyetle içeri alınmamam için 1 tane geçerli sebep söyleyin sınava girmeyeceğim dediğimde, haklısınız ama elimizde olan bir şey yok diyorlar. Ben de 09.15’den 09.45’e kadar eve gidip geldim.

Aslında hiç çalışmamıştım, sadece formalite olarak girecektim.  Sınav 09.30’da başlıyor, karşımda ''sınavın 16.dakikasında içeriye almam diyen kıl birisi var.''

Benim de zamanım yarım saat. Fıstıkağacı’ndan Çengelköy’e gidip gelmem gerek. 2 seçeneğim var.  Ya bir cafeye gidip güzel bir brunch yapacağım, ya da şansımı deneyip eve gideceğim. Ben ikincisini yaptım. 3-4 dakika kala sınava yetiştim.

Cep telefonlarının falan yasaklanması tamam ama çanta, cüzdan gibi eşyaların emanete dahi alınmaması, bunları nereye bırakalım diye sorunca da çok normalmiş gibi ''marketeeeee'' cevabının verilmesi ne kadar boşvermişlik öyle değil mi?

Okuldaki görevli ile bahçedeki bir öğrencinin diyaloğundan bahsedeceğim şimdi.

Daha saat sabah 09.00, okuldaki bir yetkili almış eline bir kağıt sınavla alakalı bir şeyler okuyor.

-Görevli: Elektronik her türlü eşya ile binaya girmek yasak.

-Öğrenci: Bununla içeri girebilir miyiz? ( Sınava sadece giriş belgesi ve kimliği ile gelmiş birisi üzerindeki tek fazlalık olan İstanbul Kartı havaya kaldırıp soruyu sordu. )

-Görevli: Maalesef, elektronik bir alet olduğu için giremezsiniz :)

Şaka gibi ama gerçek :)

Ağlanacak halimize gülüyoruz..

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret97572