• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler

HAFTANIN OLAYI (22)

Merhaba herkese,

Geçen haftaki yazımda da söylediğim gibi milli takım elendi. Hahaha nasıl bildim diye sevinmeyeceğim, çünkü aklı başında her insan sonucun bu olacağını hemen hemen tahmin ederdi.

Aslında sorun elemek ya da elenmek değil. İşin üzücü tarafı bizler milli takıma destek veremiyoruz.

Maç TT Arena’da oluyor, sanki Galatasaray maçıymış gibi davranılıyor. Fenerbahçe'li olduğu için Volkan ıslıklanıyor. Öncelikle şunu herkesin beynine sokmak gerek:  Mağlubiyet 1 oyuncuya mal edilemez. 2008’deki Hırvatistan maçında Semih 120+1’de gol attı, bizi semih kurtardı demedik. Veya 2002’deki Dünya Kupası’nda Galatasaray iskeletli bir kadro ile başarılı olduk, pardon ama onlar Galatasaray sayesinde demişlerdi :)

Futbol bir takım oyunu, artık bireysellik kalmadı. Bakın bugün Dünya’nın en iyi oyuncusu dediğiniz Messi milli takımını kurtaramıyor.

İşin daha da kötü bir boyutu var. Biz ne üzülebiliyoruz, ne de sevinebiliyoruz. Kopan maçlarda yuhalamalar başlıyor, kötü oynuyoruz, maçı kaybediyoruz. Kazanırsak, iyi gidiyorsak, tur falan atladıysak bu sefer de aman silahlı kutlama yapmayın diyoruz.

Hiddink’in yerinde kazayla bir Türk hoca olsaydı, grubu zaten o hocayla tamamlayamazdık. Hiddink’i severdim, ( artık sevmiyorum ) başarılarına çok saygı duyarım, ne ülkelere ne başarılar kazandırdı, kulüp takımları neyse de milli takıma yabancı hoca hiç olmuyor bence.

Çok değil yılda 8-10 defa tek yürek olup 90 dakika milli takımı destekleyemiyoruz.

Birkaç gündür sitemin açılışına koyduğum intro vardı, cuma günü yeni bir yazı başlığıyla sizlerle olacağım, herkesin ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

Görüşmek dileğiyle.

Cem BERBERCİ


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret97572