• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cem.berberci
  • https://twitter.com/#!/cmbrbrc


                     

cemberberci.com.tr

''Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir''

Cem'lik Birşeyler
TURNUVA KURALLARI VE GÜNÜN PROGRAMI

Merhaba,

30 Eylül 2017 Cumartesi günü düzenlenecek turnuva, Kadıköy Fun Crown’da gerçekleştirilecektir. Mekana ait bilgiler yazının en altında bulunmaktadır.

Günün programı:

11:15 Kadıköy İskelesi’nde buluşma

11:30 Kura çekimi başlangıcı

12:30 Fun Crown’a geçiş ve turnuva başlangıcı

Karşılaşmaların ardından kupa töreni

NOT: Turnuvaya katılmak isteyen tüm oyuncular kura çekiminde hazır bulunmak zorundadır. Kura çekiminden sonra gelen kişiler turnuvaya dahil edilmeyecektir.

6. PlayStation Turnuvası’nda uygulanacak kurallar aşağıda açıklanmıştır.

1- Tüm karşılaşmalar aynı anda başlayacaktır. Aynı oturumun tüm karşılaşmaları tamamlanmadan, oyuncular 2.karşılaşmalara başlayamayacaktır.

2-Turnuva 9 ve üzeri takımın katıldığı durumda gerçekleşirse tek devreli lig usulü şeklinde oynanacaktır. (Örneğin; 9 kişi olursak 1 takım bay olacağı için 9 haftalık lig kurulacak.) 8 ve altı takımın katıldığı durumda gerçekleşirse çift devreli lig usulü şeklinde oynanacaktır. (Örneğin; 8 kişi olursak 7*2=14 haftalık lig kurulacak) 16 ve üzeri takımın katıldığı durumda gerçekleşirse önce grup, ardından eliminasyon aşaması şeklinde oynanacaktır.

3-Multi olarak adlandırılan ikili takımlar oluşturulmayacak olup, herkes bireysel olarak mücadele edecektir.

4-Takım seçimine 5. PlayStation Turnuvasının başarı sırasına göre başlanacaktır. Kura çekimi esnasında 2 farklı liste oluşturulacaktır. Birinci listede; 5. PlayStation Turnuvasına katılanlar yer alırken, ikinci listeyi; aramıza yeni katılanlar oluşturacaktır. Takım seçimine birinci listenin şampiyonundan başlanacaktır. Daha sonra ikinci listenin ilk kişisi (sıralama kura ile belirlenecek) takımını seçecektir. Kura çekimine tekrar 5. PlayStation Turnuvasının ikincisiyle devam edilecektir.

5-Her oyuncunun 2 takımı olacaktır. Bu kural turnuvaya katılım sayısı 9 ve daha fazla olduğu takdirde, takımlarını son seçen kişilere haksızlık olmaması nedeniyle uygulanmaya başlayacaktır. İkinci takımların seçimine bir önceki turnuvada son sıradaki oyuncudan başlayarak, şampiyon olan oyuncuya doğrun seçilecektir.

6-Bir futbol takımı en fazla 2 kişide olabilir. (Örneğin; turnuvada Real Madrid takımının 2 tane olması gibi)

7-Turnuvaya aynı 2 takımı seçerek başlayan 2 kişi, birbirleriyle karşılaşacakları haftada, bir oyuncu 2.takımını seçmek suretiyle oyuna devam edebilir. Örneğin; X oyuncusunun 1.takımı Barcelona, 2.takımı Lyon, Y oyuncusunun 1.takımı Barcelona, 2.takımı Roma olsun. X ile Y oyuncusunun karşılaşacağı hafta ya X oyuncusu ya da Y oyuncusundan birisi 2.takımını seçecektir. O anda puan tablosunda üst sırada yer alan takım 1.takımını seçebilir. Eğer o haftada puanları eşitse bir önceki haftada kim rakibinden daha çok puan almışsa (galibiyet ya da beraberlik gibi) o kişi 1.takımını seçebilir. Eğer bir önceki hafta sonucunda da eşitlik varsa ondan önceki haftaya bakılır. Taraflar birbirleriyle fikstürün ilk haftasında eşleşmişlerse veya karşılaşma ikinci haftada oynanıyorsa (yani geriye dönük çok hafta olmaması durumunda) bu kez 1.takımını seçecek kişi yazı-tura ile belirlenecektir.

8-Turnuvaya katılan her birey 10 TL giriş ücreti verecektir. (PlayStation cafe ücreti hariç) Toplanan ücretler ile lig şampiyonuna kupa, lig ikincisine altın madalya, lig üçüncüsüne gümüş madalya, lig dördüncüsüne bronz madalya, lig sonuncusuna sonunculuk madalyası, gol kralına gol krallığı madalyası verilecektir.

9-Maçlar 10 dakika üzerinden uzatmalar ve penaltı atışları kapalı şekilde oynanacaktır. Galibiyet alan takıma 3 puan, beraberlik alan takıma 1 puan verilirken, mağlubiyet alan takım sahadan puansız ayrılacaktır.

10-Turnuvanın sonunda oluşacak puan durumunda takımların puan eşitliği durumunda öncelikle puanı eşit olan takımların aralarındaki karşılaşmaya bakılır. Eğer aralarındaki karşılaşma beraberlikle sonuçlanmışsa genel averajı iyi olan takım bir üst sıraya yükselir. Şayet; genel averajların da aynı olması durumunda bu kez taraflardan attığı golü fazla olan takım bir üst basamakta yer alır. Yine eşitlik olması durumunda bu iki oyuncu tek maç ile şampiyonluk mücadelesi için Final maçı oynayacaktır. (Bu kural yalnızca 1. ve 2. takımların puan eşitliğinde uygulanacaktır. Eğer 1. 2. ve 3. sıradaki takımlar aynı puan ile bitirirlerse üçlü averaja bakılacaktır.)

11-Genel ayarlar bölümünde;

a-Sakatlıklar açık

b-3 oyuncu değişikliği seçenekleri ile oyunlara başlanılacaktır.

c-Diğer sabit ayarlar oyun salonunda belirlenecektir.

12-Kart cezası, asist krallığı gibi uygulamalar yapılmayacaktır.

13-Her oyuncu turnuva boyunca 1.takımını seçerek mücadele edecektir. Yalnızca aynı takımı seçen 2 oyuncu, 1 maçlığına 2.takımını seçecektir.(O sırada puan tablosunda rakibine göre alt basamakta yer alan oyuncu)

14-Karşılaşmalar çift devreli lig usulüne göre olsa dahi ev sahibi – deplasman ayrımı yoktur.

15- Turnuva PES 18 oyunu ile oynanacaktır. PES 18’in oyun salonunda yeteri kadar olmaması durumunda, PES 17 oyunu ile oynanacaktır.

16-Herhangi bir sebepten dolayı turnuvaya devam edemeyen oyuncunun o ana kadar aldığı puanlar geçerli olacaktır. O andan sonra oynayacağı karşılaşmalarda ise 3-0 hükmen mağlup sayılacaktır.

17-Turnuvaya katılan oyuncular bütün kuralları kabul etmiş sayılır.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
232 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret94642